Друк

ВІТАЄМО ІЗ ПРЕОБРАЖЕННЯМ ГОСПОДНІМ, АБО ЯБЛУЧНИМ СПАСОМ!

.

Всіх православних християн, що 19 серпня святкують Господнє Преображення, або ж Яблучний Спас!

Преображення Господнє — це одне з дванадцяти найбільших свят у християнстві, встановлене на честь явлення божественної сили Христа Спасителя його учням. Святі отці називали це свято другим Богоявленням.

  Преображення Господнє, згідно з Євангелієм, відбулось перед голгофськими стражданнями Ісуса Христа. Ісус взяв із собою трьох свої учнів — Петра, Якова та Івана і вирушив з ними на гору. Традиційно Преображення пов’язують з горою Тавор. Однак в Євангеліях немає жодної згадки про назву гори, де відбулося Преображення. Подію преображення описують одразу три євангелисти — Матей, Марко та Лука.

Там Христос молився, утомлені ж учні заснули. Коли ж прокинулися, то побачили, що Ісус Христос преобразився: лице Його сяяло, мов сонце, а одяг Його став білим, як сніг, і блискучим, як світло. Поруч з’явились пророки Мойсей та Ілля й почали розмовляти з Ісусом. Згодом велика біла хмара накрила ї, і пролунав голос Бога Отця: «Це Син мій улюблений, що його Я вподобав. Його слухайтеся» (Мт. 17: 5).

У момент преображення Господь дав можливість трьом апостолам побачити поєднання двох природ у Христі: божественної і людської.

Святкування цього празника сягає ще IV століття, коли св. Єлена побудувала храм на горі Тавор на честь Господнього Преображення. Від VI століття це свято поширюється в усій Східній Церкві під назвою «Господнє Преображення».

У народі це свято ще називають Яблучним Спасом, бо у цей день традиційно освячують перші плоди, серед яких – яблука, груші, мед. Цей звичай перейняла християнська Церква від Старого Завіту, який приписував приносити перші плодів до Господнього Храму (традиція юдейського свята Шавуот — свято Кущів).

Вітаємо Вас зі святом і бажаємо міцного здоров'я та незламної віри!

З повагою
Перший заступник голови                                                           Голова районної ради
адміністрації
Руслан Кирилюк                                                                           Франц Весельський