Друк

Звернення начальника Новоград-Волинської районної військової адміністрації Івана Туровського до Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

.

22 червня 2022 День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

Сьогодні український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна.

Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце.

Друга світова війна є однією з наймасштабніших і найтрагічніших подій XX ст., що суттєво вплинули на подальший історичний розвиток людства.

Цього дня 1941 року попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та тісну військово-економічну співпрацю із СРСР нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря, з чого й розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років. За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн осіб.

Українці й досі проходять нелегкий шлях, демонструючи своє прагнення до свободи та дають гідну відсіч агресору, захищаючи територіальну цілісність нашої Батьківщини.

Сьогодні ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, суверенітету, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни всі ми вклоняємося тим, кому випала доля на власні очі побачити її жахіття. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.

Вічна слава і шана усім, хто боровся і продовжує боротися за мир в Україні.

Вічна пам’ять загиблим.

Честь і слава живим героям!

З повагою
начальник Новоград-Волинської
районної військової адміністрації                            Іван ТУРОВСЬКИЙ