Друк

Проведено позачергове засідання районної комісії з питань техногенно - екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

.

23.03.2020 в режимі конференції онлайн голова районної державної адміністрації Сергій Литвинчук провів позачергове засідання районної комісії з питань техногенно - екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

У зв’язку з тим, що Житомирська область продовжує знаходитись на карантині. На даний час головними напрямками роботи органів влади, керівників суб’єктів господарювання усіх форм власності є продовження активної роз’яснювальної роботи серед населення, створення умов для проведення особами, які контактували з підозрілими або хворими на коронавірус, які прибувають із - за кордону, процедури самоізоляції протягом двох тижнів та проведення суворого контролю за виконанням карантинних заходів на підвідомчий території, притягнення до відповідальності осіб, які їх порушують. Обговоривши актуальні питання комісія вирішила:

1. Сільським, селищному головам:

1.1. Створити розпорядженням сільського голови мобільні оперативні групи з числа депутатів, активістів у необхідній кількості для контролю за виконанням карантинних заходів установами, закладами та торговельними точками, а також за виконанням заходів та термінів самоізоляції особами, які прибувають на територію сільських, селищної ради із-за кордону.

1.2. У випадку виявлення порушників карантинних заходів та режиму самоізоляції оперативно повідомляти чергового поліції, дільничного інспектора, складати на порушників протоколи та передавати до міського відділу Головного Управління Національної поліції України в області для відповідного реагування.

1.3. Організувати і вести персональний облік осіб, які повинні пройти самоізоляцію (П.І.Б., телефон, звідки прибув, дату прибуття або початку самоізоляції, дату завершення самоізоляції, місце проведення самоізоляції), щодня до 14.00 до 3 квітня 2020 року передавати з наростаючим підсумком інформацію, визначеною додатком до листа райдержадміністрації від 20.02.2020 №02-24/553...

1.4. Максимально обмежити вихід людей похилого віку у місця скупчення населення, залучити членів сімей та волонтерів для забезпечення їх продовольством та медикаментами на дому.

1.5. Визначити в кожному населеному пункті з числа закладів, які на певний час можуть змінити основний вид діяльності (шкільні приміщення, заклади культури, медичні заклади), для розміщення не хворих, але контактних осіб, які не можуть пройти самоізоляцію в сім’ї або власних приміщеннях.

1.6. Продовжити інформування населення про способи захисту від коронавірусу, про відповідальність за порушення карантинних заходів. Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)” передбачено запровадження адміністративної відповідальності за порушення правил карантину - штраф для громадян: від 17 тис.грн. до 34 тис.грн., штраф для посадових осіб від 34 тис.грн. до 170 тис. грн. Можливим є арешт до 6 місяців, обмеження волі до 3 років, позбавлення волі до 3 років, а якщо такі дії спричинили загибель людей - позбавленням волі на 5-8 років.

2. Городницькому селищному голові Оніщуку І.А., Ярунському сільському голові Жуку С.С. організувати обсервації для не хворих, але контактних людей в приміщеннях колишніх лікарень з можливістю розміщення вказаних осіб з інших сільських рад в обмеженій кількості.