Друк

Щеплення проти дифтерії і правця потрібні як дітям, так і дорослим, – Департамент охорони здоров’я ОВА

.

Щеплення проти дифтерії і правця належать до переліку тих, які людина має робити не лише в дитячому віці, але й періодично повторювати упродовж усього життя. 

 

В області охоплено плановою вакцинацією від дифтерії, кашлюка та правця дітей у віці до 1 року (отримали 3 щеплення) – 47,1 % від підлягаючих (Україна – 46,6%). 

Планово вакциновано проти дифтерії, кашлюка, правця у віці 18 місяців – 49,9% підлягаючих (Україна – 45,1%). У віці 6 років обласний показник виконання плану щеплень проти дифтерій та правця – 47,7% (Україна – 36,7%). 

У віці 16 років показник виконання річного плану щеплень проти дифтерій та правця – 42,8% (Україна – 36,4%). 

Відсоток виконання плану щеплень дорослого населення проти дифтерії та правця вакциною АДП-м становить 28,7% (Україна – 29,4%). 

Як і де зробити безоплатне щеплення проти дифтерії та правця? 

Вакцинація проти дифтерії та правця безоплатна, зробити її можна у пунктах щеплень, попередньо записавшись у сімейного лікаря. Наразі країна забезпечена вакциною для проведення рутинних щеплень дітям та ревакцинації дорослих. Вона доступна у всіх регіонах. 

Два кроки для отримання щеплення 

  • Крок перший: зверніться до свого сімейного лікаря, він перевірить ваш вакцинальний статус – подивиться відповідні записи у медичній картці – і проконсультує щодо подальших дій. 
  • Крок другий: зробіть щеплення в одному з пунктів вакцинації, які працюють при амбулаторіях загальної практики сімейної медицини та медзакладах. 

Процедура вакцинації 

  • Перед щепленням медичні працівники проведуть вам медичний огляд. Після щеплення рекомендується залишитися в медичному закладі на 30 хвилин, щоб переконатися у відсутності алергічних реакцій. 

Графік щеплень 

  • Дітям вакцину вводять у кілька етапів: у віці 2, 4, 6 місяців. У 18 місяців проводиться ревакцинація. У 6 та 16 років дітей ревакцинують проти дифтерії та правця. Дорослим рекомендується щеплюватися проти дифтерії та правця кожні 10 років.

З сайту ЖОВА