Друк

Олена Зеленська: Коли хтось каже «війна в Україні»

.

Коли хтось каже «війна в Україні», ми кажемо: це війна в Європі та в глобальному світі у ХХІ столітті. Коли хтось каже «атака на Україну», ми уточнюємо: це напад на весь світовий порядок, на міжнародні домовленості, на права людини. Це означає, що не лише нас випробовує Росія – вона випробовує на міцність світ. Чи дозволить він напад однієї держави на іншу, бомбардування мирних міст, порушення основних прав і свобод? Чи стане це прецедентом, який повториться з кимось іншим?

Тому, коли хтось каже «Україна захищається», ми додаємо: Україна боронить ще й спільні для всіх вільних людей світу цінності – право не бути вбитим у власній країні, говорити рідною мовою, право жити й не боятися. 

Відеозв’язком виступила на ювілейному, 10-му Азійському саміті Інституту Мілкена – заході, який щороку збирає лідерів бізнесу й політики для обговорення глобальних проблем. 

Напад на Україну – глобальна проблема, бо його наслідки відчуває весь світ. Розповіла, що можна зробити, щоб зупинити тренд на агресію, який намагається нав’язати світу Росія. Наприклад, долучитися до Формули миру, яку запропонувала світові Україна. Цей документ порушує широкий спектр питань, від протидії екоциду й відновлення продовольчої безпеки до запобігання подальшій ескалації та відновлення справедливості. 

Або допомогти Olena Zelenska Foundation у відбудові лікарень, будинків, наданні гуманітарної допомоги. 

Я вірю, що глобальні кризи можна долати лише разом. Вірю у взаємодопомогу. Вірю, що голос кожного з нас важливий. Вірю в це, бо живу в Україні, де ми переконуємося в цьому щодня.

З сайту ЖОВА