Друк

26 листопада Україна вшанує пам’ять жертв Голодомору, – Житомирська ОВА

.

Як повідомляє Національний музей Голодомору-геноциду, у 2022-2023 роках Україна вшановує 90-ті роковини Голодомору.

 

Цю скорботну дату ми згадуємо сьогодні в реаліях нової боротьби за виживання української нації. Через 90 років після вчинення Голодомору-геноциду на теренах України росія вчиняє новий геноцид – війною. Одвічний ворог нас знову намагається «денаціоналізувати» та упокорити, щоб не випустити з-під свого впливу та не допустити зміцнення української державності. Методи новітнього путінського режиму мало відрізняються від сталінських: вбивства, терор голодом і холодом, залякування, депортації.

Українська нація мужньо чинить спротив ворогу. Ми пам’ятаємо уроки минулого й не хочемо повертатися в «тюрму народів». Саме національна пам’ять робить нас сильнішими, надає сил для подальшої боротьби.

Національний музей Голодомору-геноциду, як центр вшанування пам’яті жертв Голодомору, підготував низку виставкових, наукових, освітніх та мистецьких заходів до 90-х роковин трагедії.

23 листопада, 12.00-13.30. Відкриття виставки «Leica, що бачила Голодомор». Вперше в Україні та світі відвідувачі зможуть побачити оригінальний альбом із фотографіями Харкова 1933 року та фотоапарат Leica ІІ, яким вони були зроблені. Ці предмети належали австрійському інженерові Александру Вінербергеру та є найціннішими у світі експонатами з історії Голодомору, а світлини – доказами вчинення комуністичним тоталітарним режимом злочину проти української нації. Зала пам’яті Музею, вул. Лаврська, 3. Виставка триватиме 23-27 листопадаАкредитація для ЗМІ обов’язкова.

24 листопада, 11.00. Відкриття та І секція VІ Міжнародної науково-практичної конференції. Університет менеджменту освіти, вул. Січових стрільців, 52а.

24 листопада, 14.00-15.30 (час уточнюється). Публічна розмова «Як таємні фотографії Голодомору стали найціннішим експонатом». Зала пам`яті Музею, вул. Лаврська, 3.

25 листопада, 11.00. ІІ секція VІ Міжнародної науково-практичної конференції «Геноцид як зброя у боротьбі проти української нації в ХХ-ХХІ ст.: інтердисциплінарні підходи». Агенція Укрінформ, вул. Б. Хмельницького, 8/16.

26 листопада – ДЕНЬ ПАМ`ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ.

Пам’ятні заходи проходитимуть у всіх регіонах України. Зокрема в Києві на території Музею. Вул. Лаврська, 3.

Цього дня о 16:00 буде проведено загальнонаціональну хвилину мовчання та Всеукраїнську акцію «Запали свічку пам’яті».

Долучитися до Всеукраїнської акції може кожен, запаливши свічку пам’яті в своїх оселях.

У день жалоби, 26 листопада, також закликаємо телеканали та радіо відмовитися від розважальних програм, присвятити ефір темі Голодомору та розмістити знак пам’яті або свічку в ефірі/на сайті/на шпальтах.