Друк

Чума – поряд... щоправда, африканська чума свиней

.

Випадки ураження свійських тварин інфекційним захворюванням – африканською чумою свиней (далі АЧС) – далеко непоодинокі.

Лише у 2016 році на території України зафіксовано 53 випадки захворювання, у яких постраждали 51 домашня тварина і 2 – дикі.
Однак, незважаючи на невтішну статистику, державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Новоград-Волинській РДА не припиняє своєї роботи.
У вівторок, 13 вересня, під головуванням заступника голови адміністрації Андрія Подіка відбулось чергове засідання комісії, куди запросили не лише її членів, а й керівників сільськогосподарських підприємств і приватних підприємців району.
Після виступу в. о. начальника управління Держпродспоживслужби в Новоград-Волинському районі Олександра Коваля присутні підняли питання, котрі їх найбільше непокоять.
Зокрема, Андрій Подік висловив свою стурбованість тим, що у селах району були зафіксовані випадки стихійної торгівлі, коли люди продавали продукти сільськогосподарського виробництва і не мали жодних документів на них (довідка від ветлікаря про стан тварини перед забоєм, результати аналізів продуктів с/г виробництва тощо). «Такого бути не повинно! Адже через таку безвідповідальність «продавців» можуть постраждати люди: і не лише їхній фінансовий стан піддається ризику, а й – здоров'я,» – зауважив він.
Після тривалого обговорення, у ході якого йшлося і про обов'язковість щеплення свійських тварин, і про нагляд за поведінкою диких тварин, і ще про багато іншого, дійшли згоди у цілій низці заходів, котрі проведуть задля недопущення випадків захворювання на території нашого району.
Ми ж, у свою чергу, виконуємо обов'язки покладені на нас – інформуємо про те, що ж таке АЧС і як з нею боротися. Адже проінформований – означає озброєний.
Африканська чума свиней (АЧС) – високозаразна інфекційна хвороба, яка за дуже короткий термін знищує все поголів'я у господарстві. Характерними для хвороби є наступні клінічні ознаки: раптова загибель тварин, за відсутності клінічного прояву; підвищення температури тіла до 40,5-42 0С; зниження апетиту, в'ялість, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, тварини лежать, зарившись в підстилку; ядуха, кашель, блювота, діарея (іноді з кров'ю), частіше запор, слизисті виділення з очей та носа, параліч тазових кінцівок, можливі аборти у свиноматок; синюшність шкіри та червонувато-фіолетові плями черева, підгрудка, мошонки, вух, п'ятачка та кінцівок.
Африканська чума не загрожує людині. Вона вражає виключно тварин, зокрема свиней (диких та свійських).
Інкубаційний період АЧС триває від 3 до 12 діб.
Вірус хвороби може зберігатися в м'ясі інфікованих свиней до півроку; охолоджених тушах (4 °C) – півроку, у замороженому м'ясі (–20 °C) – безкінечно; копченій ковбасі впродовж 5 місяців і більше; ґрунті – залежно від пори року: до 4 місяців (літо-осінь), до 8 місяців (осінь-весна).
За інформацією газети

"Лесин край"

joomlamodniyportal.ru