Друк

Призовний вік знижено до 25 років: деталі та хід призовної комісії

.

15 квітня на базі територіального центру комплектування та соціальної підтримки відбулось засідання чергової призовної комісії, яку очолив заступник начальника Звягельської районної військової адміністрації Олег Зубовський.

Ця подія відбулась у зв'язку з недавнім зниженням призовного віку.
Що змінилося
Зміни набрали чинності 4 квітня 2024 року, після підписання Президентом України Закону № 3127-IX «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».
На комісію запросили чоловіків 1997-1999 років народження, які досягли 25 років. Члени комісії провели з ними роз'яснювальну бесіду, детально розповівши про нові правила призову, а також про обмеження та нюанси проходження військової служби.
Усіх присутніх поставили на військовий облік та направили на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).
За результатами ВЛК визначать придатність кожного чоловіка до військової служби та відповідно їхній шлях надалі.
Важливі моменти
Зниження віку не означає автоматичного призову всіх чоловіків. Рішення про призов ухвалюється індивідуально після проходження ВЛК.
Роботодавцям слід перенести працівників зі списків призовників, яким ще не виповнилося 27 років, до списків військовозобов'язаних.
Існують категорії осіб, які мають право на відстрочення, звільнення від призову або можуть бути заброньовані. Детальну інформацію з цього питання можна отримати у ТЦК та СП за місцем проживання.