Друк

Самореалізація особистості вчителя і учня в навчальній діяльності

.

19.04.2016 року на базі Орепівської ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов районний семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему: «Самореалізація особистості вчителя і учня в навчальній діяльності».

Сьогодення висуває освіті запит на навчання та виховання творчої особистості здатної самостійно мислити, пропонувати оригінальні ідеї, приймати сміливі нестандартні рішення, використовувати здобуті знання у практичній діяльності. У системі компетентнісно-орієнтованої освіти важлива роль відводиться педагогу, якому необхідно відійти від навчально-дисциплінарної моделі і переорієнтовувати педагогічний процес на особистість. Тому метою і завданням семінару були: мотивація діяльності заступників директорів до ефективного застосування професійних знань, новітніх педагогічних технологій, методик, досвіду з метою заміни авторитарно-дисциплінарної моделі навчання на особистісно-орієнтовану; сприяння підвищенню методичної та управлінської компетентності завуча.
Семінар розпочався з екскурсії по школі, яку провела заступник директора Примак О.І. Учасники семінару оглянули виставки учнівських та вчительських виробів, побували у шкільному музеї та світлиці.
Практичний модуль семінару складався з відвідування відкритих уроків та позакласного заходу. Своїми педагогічними здобутками, в плані використання інноваційних технологій, поділились вчителі школи під час проведення відкритих уроків: вчитель початкових класів Гриценюк Т.М., вчитель англійської мови Радченко О.В., вчитель німецької мови Дорошкевич А.Б., вчитель хімії Ничипорук Ю.В., вчитель математики Андрощук Н.В., вчитель географії Дорошкевич П.О.
Учні 10 класу представили проект «Наша власна історія» (керівник Примак О.І.). Презентація проекту проходила у вигляді гри «Новини телеканалу «1+11». Називаючи знаменні дати квітня, учні прив'язували їх до подій, що відбувалися в рідному селі. Олена Іванівна ознайомила гостей з власною книгою «Орепи та орепівчани».
В теоретичному модулі учасники семінару розглянули питання «Самовдосконалення вчителя та самореалізація учня за рахунок використання елементів особистісно-орієнтованого навчання і виховання».
Завідуюча методичним центром Сікора О.П. ознайомила присутніх з програмою «Рейтинг», яка діє в Корнинській гімназії Попільнянського району.
Заступник директора Примак О.І. розповіла про особливость організації методичної роботи у навчальному закладі на засадах диференційованого та особистісного орієнтованого підходів.
Засідання завершився обміном досвіду роботи з теми семінару.

joomlamodniyportal.ru