Друк

Заходи безпеки у разі виникнення надзвичайної ситуації на НАФТОПЕРЕКАЧУВАЛЬНІЙ СТАНЦІІЇ "ЧИЖІВКА" (с.Чижівка)

На території Чижівської сільської ради розташовано об'єкт підвищеної небезпеки магістрального нафтопроводу "Дружба" НАК "Нафтогаз України"в складі:
1. НПС "Чижівка (далі – НПС).
2. Автозаправний пункт.
3. Склад балонів скрапленого газу.

У аваріях на території НПС можуть взяти участь понад 158,4 т нафти, до 6,4 т нафтопродуктів (бензину, дизельного пального). Найбільшу небезпеку становлять вибухи в приміщеннях насосних станцій. При цьому зона дії ударної хвили, що складає смертельну небезпеку для людини, може поширитися на відстань до 30 м. Зона вибухонебезпечної загазованості може поширитися до 60 м від місця викиду. Санітарно – захисна зона – 150 м.
Негативний наслідок полягає у постійних чи тимчасових збитках грунту, включаючи сільськогосподарські угіддя, - понад 5 га, прісноводним середовищам існування площею понад 10 км р. Случ.
Персонал сторонніх організацій та населення в зону дії вражаючих факторів внаслідок можливих вибухів на НПС не попадає. Серед третіх осіб постраждати можуть люди, котрі випадково опинилися безпосередньо біля межі об'єктів НПС у момент виникнення аварії.
У разі виникнення аварії на ділянці 122-288 км в навколишній простір може бути викинуто до 5,95 тис. м3 нафти, максимальна площа забруднення може скласти 12,8 га.
Негативний вплив аварії на персонал сторонніх організацій та жителів містечка, а також навколишнє природне середовище полягає у забрудненні атмосфери продуктами згоряння нафти (бензину). В такому випадку може виникнути потреба тимчасової евакуації працюючої зміни НПС та населення житлового містечка.
Рішення про евакуацію приймає Чижівський сільський голова.
Жителі містечка евакуюються в с. Чижівка.
Евакуація може бути завчасною. Не чекаючи розвитку подій сільський голова оголошує завчасну евакуацію населення з метою попередження загрози життю і здоров'ю людей.

ПОРЯДОК ЕВАКУАЦІЇ:
1. Вимкніть світло, газ, загасіть печі.
2. Візьміть з собою документи, постільну білизну, їжу.
3. Йдіть на пункт посадки на транспорт або використовуйте власний транспорт.