Друк

Звернення голови Новоград-Волинської районної державної адміністрації В’ячеслава Авраменка з нагоди відзначення Дня української писемності та мови

.

Шановні жителі Новоград-Волинського району!

Дата відзначення Дня української писемності та мови припадає на православне свято – День вшанування Нестора-літописця, який залишив по собі “Повість минулих літ”, що вважається початком писемної української мови.

Ми маємо безцінний дар: одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу. Наше ставлення до рідної мови формує ставлення світової спільноти до нас як до нації. Від нас залежить, якими побачить українців світ.

Саме мова є душею нації, адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися український народ.

Мова – як живий організм. Вона живе, розвивається, видозмінюється, стає багатшою, осучаснюється, пристосовуючись до вимог часу. І водночас, вона зберігає в собі прадавню історію наших предків, часточку душі кожного, з чиїх уст лунало українське слово. У ній – наша ідентичність, наше сьогодення і наше майбутнє.

Тож бережімо, плекаймо нашу мову, і найголовніше – з любов’ю та гордістю несімо українське слово! Як свого часу писав наш видатний поет та мовознавець Максим Рильський: “…Чистіша від сльози вона хай буде. Вірно і слухняно нехай вона щоразу служить вам, хоч і живе своїм живим життям”.

 

З повагою,
голова Новоград-Волинської
районної державної адміністрації                                                  В’ячеслав АВРАМЕНКО