Друк

Призначення житлових субсидії з травня 2021 року

.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №420 від 14.04.2021року з 01 травня 2021 року Урядом змінено порядок призначення житлових субсидій. 

Таким чином під час призначення житлових субсидій враховуватимуться доходи від розміщення  депозитів та дивідендів  від цінних паперів.

 

При цьому скасовується функціонування  комісій, утворених районними державними  адміністраціями  та виконавчим  комітетами  міських рад як окремого суб’єкта владних повноважень, що виносить рішення щодо призначення  в окремих  випадках житлових субсидій.

Житлові субсидії непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, будуть призначатися на понаднормову  площу житла (збільшення соціальної норми на 30%), про що необхідно зазначити в заяві.

На  наступний термін  житлова субсидія  буде призначатись з травня 2021 року. Лише в готівковій формі  та після  падання нової заяви та декларації.

У травні 2021 р. призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Заяву та декларацію з травня 2021 року можна подати особисто (або уповноваженою особою), надіслати поштою або надіслати в електронній  формі  через веб–сайт  Мінсоцполітики з накладанням  кваліфікаційного електронного підпису або через Єдиний веб-портал електронних послуг.

Житлова субсидія з травня 2021 року не призначається якщо, будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності:

1) транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа);

більше ніж один транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);”.

2) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири) за формою.

3) у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі - особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді:

за інформацією ДПС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або

нарахований середньомісячний сукупний дохід менше ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або

ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім військовослужбовців, а також осіб, стосовно яких наявна заборгованість роботодавця із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, або осіб, які відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування); або

такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів (крім випадків, зазначених в абзацах дев’ятому - одинадцятому цього підпункту). До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

4) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тис. гривень:

купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), іншого нерухомого майна, транспортного засобу (механізму), цінних паперів та інших фінансових інструментів, віртуальних активів (у значенні, наведеному в Законі України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які роботи або послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла (в тому числі понаднормової площі житла у випадку, зазначеному в пункті 10 цього Положення) та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування);

платіж (платежі), що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми) (крім об’єктів спадщини та дарування);

внески до статутного (складеного) капіталу товариства, підприємства, організації;

благодійну діяльність (виключно у вигляді сплати коштів);

надання поворотної/безповоротної фінансової допомоги, позики;”

5)  будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, в якому призначається житлова субсидія;

6) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень.”;

7) площа житла становить: квартири-понад 130кв.м., будинку-понад 230 кв.м. За винятком дитячих будинків сімейного типу, багатодітних родин, прийомних сімей, житлових  приміщень для осіб з інвалідністю, що пересуваються на візках тощо;

8) родина не повернула  надмірно перераховану ( виплачену ) суму житлової субсидії за попередні періоди;

9) родина має  заборгованість ,яка перевищує 340грн. за всі житлово-комунальні послуги. У разі наявності заборгованості передбачена можливість до 1 липня 2021 року погасити борги або укласти  договір рекструктуризації і отримати  субсидію з початку  неопалювального сезону, в інших  випадках  з місяця, що настає за місяцем  сплати заборгованості.

Громадянин несе відповідальність за подані відомості в заяві, декларації, інших документах, що вплинули на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.

Відповідно до інформаційного обміну між Мінфіном  та Мінсоцполітики щомісячно буде проводитися перевірка даних щодо виявлених невідповідностей  при заповнені  заяви та декларації.

Отримувачі субсидії  зобов’язані  протягом  30 днів повідомляти про зміну  у складі  зареєстрованих осіб, зміну сімейного стану, купівлю на суму ,що перевищує 50 тисяч гривень тощо.

Заяву та декларацію  з травня 2021 року можна подати особисто( або уповноваженою особою), надіслати поштою або  надіслати  в електронній  формі  через веб–сайт  Мінсоцполітики з накладанням  кваліфікаційного електронного підпису або через Єдиний веб-портал електронних послуг.

Додаткову інформацію можна отримати в Управлінні  соціального захисту населення Новоград-Волинської райдержадміністрації за адресою вул. Єрьоменка 10, м. Новоград-Волинський, або за телефоном 35454.