Друк

Всесвітній день поезії

.

21 березня у гуртожитку медколеджу до Всесвітнього дня поезії бібліотекарем кафедри юнацтва районної бібліотеки для дорослих імені Лесі Українки Осипчук Галиною Петрівною було проведено поетичну годину «Словом торкнутися душі».

 

 

Відкрила поетичну годину вихователь медколеджу Шавловська Валентина Феофанівна.

Поезія надихає, звеличує, штовхає на подвиги... Вірші найвідоміших поетів світу окриляють закоханих романтиків, запалюють відчайдушних любителів пригод, спонукають до боротьби за свої права. Мабуть, не знайдеться в світі людини, яка б не знала напам'ять хоча б одного віршованого твору. Світ відкрив для себе імена незрівнянного В. Шекспіра, талановитого Вольтера, славетних Тараса Шевченка та Лесю Українку, генія пера Олександра Пушкіна, які писатимуть на вічні теми: кохання і зради, щастя і горя, дружби і ненависті, миру та війни, свободи та неволі.
Як народжується Поезія? Цього ніхто не знає. Іноді кажуть, що вірш приснився, або Муза підкралася непомітно. Як би там не було, але те, що до них приходить прекрасна Муза Поезії, вічно молода і юна - це подарунок долі. Дарина Клименко зачитала вірш «Зустріч з Музою».

Кожен поет у своєму житті обов'язково, хоч раз, присвятив вірш найдорожчій людині на світі. А для кожної людини найдорожче на світі є мати. Вірш Б.Грінченка «Матері» прочитав Зданевич Олександр.

Кажуть, що про любов сказано все, але не всіма. Українська інтимна лірика - найбагатша, найспівучіша, широка. Через неї поети передають свої емоції, свій душевний стан. Студенти Мазуркевич Андрій, Радчук Анна, Вигівська Людмила та Лук'янчук Вадим зачитали вірші І.Франка, Лесі Українки, В.Сосюри, П.Тичини.

Українська земля здавна славиться народними талантами. Багато талановитої молоді навчається і в медколеджі. Вони гарно малюють, вишивають бісером і нитками та ще й пишуть свої вірші. Вихователь Шавловська Валентина Феофанівна разом із юними талантами Ювхимець Наталією, Радчук Анною та Клименко Дариною прочитали написані вірші. Їх поезія досить майстерна і привертає увагу.

Також було оформлено книжкову виставку літератури, на якій були представлені книги поетів-класиків української та зарубіжної літератури, збірки поетів-земляків.

Поезії талановитих класиків та юних талантів піднесли присутніх духовно та збагатили їх новими відчуттями. Можливо, ця зустріч стане гарним початком майбутньої, більш творчої, співпраці бібліотеки зі студентами медколеджу.

Матеріал підготувала
та провела бібліотекар кафедри юнацтва
Осипчук Г.П.