Друк

Більше 60 пропозицій подали райони та громади області для розбудови сільських амбулаторій

.

Керівники районів та ОТГ вчасно виконали дедлайн голови ОДА Ігоря Гундича – до кінця дня, 19 січня, надали пропозиції щодо виду проекту та розташування амбулаторій у сільській місцевості.

На будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт 66 медичних пунктів первинної допомоги, які запропонували голови РДА та ОТГ для формування сільської мережі амбулаторій, потрібно 190 млн 758,8 тис. грн.

Про це повідомляє управління охорони здоров'я ОДА.

Начальник управління Микола Суслик зазначає, що керівники населених пунктів вчасно подали пропозиції до розбудови первинної медицини у сільській місцевості. Загальна сума складає більше 389 млн грн.

«За поданням районів та громад області загалом на реалізацію мережі із 66 амбулаторій потрібно 190 млн 758,8 тис. грн. Планується будівництво 25 нових медичних пунктів, реконструкцію 19 амбулаторій та проведення капітального ремонту у 22 амбулаторіях. Крім цього, також обраховані кошти, які необхідні для забезпечення службовим житлом лікарів та транспортом, придбання медичного обладнання, розвиток телекомунікаційної інфраструктури. Орієнтовна вартість цих пропозицій складає 198 млн 358,11 тис. грн» – розповів начальник управління охорони здоров'я ОДА.

На реалізацію медичних проектів у сільській області Мінрегіон виділив державну субвенцію у розмірі 155,5 млн грн, які вже є на рахунку області. Рекомендований розмір співфінансування ОТГ та районів – не менше 15%.

Житомирська ОДА оперативно узагальнила всі пропозиції із районів та об'єднаних громад і подала до Мінрегіону нову мережу надання первинної медичної допомоги.

Нагадаємо, що на минулому тижні Ігор Гундич доручив керівникам районів та громад пришвидшити підготовку пропозицій щодо мережі амбулаторій до Мінрегіону, щоб якнайшвидше розпочати будівництво медичних центрів з надання первинної допомоги у сільській місцевості.