Друк

Шановні громадяни!

.

На сьогоднішній день найбільш небезпечним явищем в районі є випалювання стерні, сухої рослинності.

В попередніх інформаціях ми роз'яснювали Вам, яке зло спричиняє навколишньому природного середовищу, житлу та іншим матеріальним цінностям, загрозу здоров'ю і життю людей неконтрольовані польові та торф'яні пожежі.

Сьогодні ми розкажемо, яким чином стерегтися таких пожеж та що робити під час пожеж.
Першою і безперечною умовою є повне припинення всіма (і сільськогосподарськими підприємствами, і населенням) випалювання стерні і сухої рослинності.

Другою умовою є підготовка населених пунктів до захисту від польових і торф'яних пожеж, яка розпочинається під час санітарної очистки села шляхом прибирання горючого сміття. З настанням тривалого засушливого періоду навколо населених пунктів створюються загороджувальні (протипожежні) смуги шириною 10-12 м, які припиняють розповсюдження вогню в бік села. Для захисту від торф'яної пожежі прокладають (прокопують) за допомогою землерийної техніки загороджувальні смуги (канави) шириною до 1 м і глибиною до мінерального шару (або на 0,5 м нижче рівня ґрунтових вод). Загороджувальні смуги створюють: навколо сільськогосподарських угідь – власник або орендар, з боку лісів – лісогосподарські підприємства. Сільська рада організує і контролює виконання даних заходів, а також забезпечує створення загороджувальних смуг навколо всього населеного пункту.

Крім того, власники присадибних ділянок також створюють загороджувальні смуги навколо своїх ділянок, включаючи на межі з сусідами, а з боку торф'яників прокопують загороджувальні смуги (канави) шириною до 1 м і глибиною до мінерального шару (або на 0,5 м нижче рівня ґрунтових вод). Створюють запаси води для гасіння пожежі (бочки з водою, ставки). На дахах будівель влаштовують трапи, а до покрівлі встановлюють дробину. Сільською радою створюються пожежні розрахунки з числа населення і розподіляються обов'язки під час гасіння пожеж.

При виникненні польових пожеж телефонуйте за номером 101 як зі стаціонарного, так і мобільного телефону. Надайте диспетчеру точну і об'єктивну інформацію про розміри пожежі, відстань до населеного пункту і наявність штучних або природних перепон на шляху пожежі до населеного пункту. Повідомте сільського голову. Не чекаючи прибуття пожежних починайте разом із сусідами підготовку до гасіння або гасіння пожежі на підступах до населеного пункту.

Загасити пожежі на великій площі неможливо, тому основним методом захисту є локалізація пожежі. Слабкі польові пожежі (при швидкості вітру до 3 м/с) гасять захльостуванням, закиданням, затиранням кромки вогню підручними засобами, водою, хімікатами.
Більш сильні пожежі зупиняють улаштуванням загороджувальних смуг. Для ліквідації іскор і головешок вздовж такої смуги розставляють людей, які не допускають поширення вогню через загороджувальну смугу.
До прибуття пожежних керування гасінням пожежі покладається на сільського голову. Після прибуття пожежних керування гасінням пожежі бере на себе старша особа від пожежних. Тому слід виконувати всі її вказівки.

Завідувач сектору
цивільного захисту населення
Ю.П.Левченко