Друк

Вони дають дитині найважливіше - щастя мати родину

.

Святкування Дня усиновлення припало на день християнських святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, що є символічним і уособлює віру в те, що кожна наша дитина буде виховуватися в родині.

Головні винуваттці свята – усиновителі, люди, які не афішують своє милосердя, свою жертовність. Вони відкрили дитині серце, розділили з нею свою любов і душевне тепло.  Спостерігаючи за їхнім життям розуміємо, що батьки-усиновлювачі здійснюють життєвий подвиг. Вони заслуговують на повагу та пошану оточуючих.

У нашому районі у 9 сім’ях проживає 10  усиновлених дітей. Відповідно до законодавства службою у справах дітей зберігається таємниця усиновлення.

Нагляд за дотриманням прав усиновлених дітей здійснюється працівником сектору з питань соціального захисту, опіки та піклування служби у справах дітей райдержадміністрації відповідно до законодавства щороку, протягом перших трьох років після усиновлення дитини, а надалі - один раз на три роки до досягнення дитиною повноліття.

За результатами перевірки складається звіт, в якому зазначаються відомості про стан здоров'я, фізичний та розумовий розвиток дитини, стосунки в родині.  Якщо буде виявлено порушення прав дитини, служба у справах дітей протягом місяця вживає заходів до усунення порушення та, у разі потреби, звертається з клопотанням до суду про скасування усиновлення.

В  родинах усиновителів, які проживають у нашому районі, створені належні умови для повноцінного розвитку, навчання та виховання дітей, батьки добросовісно виконують свої батьківські обов’язки.

Дитина, влаштована у родину усиновителів на правах рідної, втрачає юридичний статус, не користується тими пільгами, якими користується статусна дитина, влаштована в прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, опіку, піклування.

Допомога    при    усиновленні    дитини    призначається  усиновлювачу  на кожну дитину  у  розмірі  та в порядку,  що встановлені для виплати допомоги при  народженні першої дитини,  на дату набрання законної сили рішенням про усиновлення.

Отож, лише через засоби масової інформації ми можемо привітати усиновителів, побажати  їм добра, злагоди, мудрості і терпіння.

Хай у Ваших домівках завжди панують спокій і затишок. А прийняте Вами рішення про усиновлення дитини стане одним із найкращих рішень у Вашому житті! Хай любов, ласка, доброта, взаєморозуміння та відвертість допоможуть Вам у будівництві міцного довголіття власної родини!

Довідково. На  обліку з усиновлення в службі у справах дітей райдержадміністрації перебуває  25 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які  потребують влаштування в сім’ю.
Кому небайдужа доля дитини-сироти, хто бажає усиновити дитину за більш детальною інформацією пропонуємо звернутись до служби у справах дітей районної державної адміністрації, каб.101, вул. Шевченка, 16, м. Новоград-Волинський,  тел. (04141) 5-63-45.

Завідувачка сектором з питань
соціального захисту, опіки, піклування
служби у справах дітей райдержадміністрації
Л. Громова