Друк

ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

.

Електроенергія все частіше входить у промисловість, сільське господарство, в побуті. А  скільки  тепер усіляких електроприладів, без яких не може обійтися жодна домогосподарка. Але  не слід забувати, що неправильно проведений електропровід, неполадки  електромережі  і  електроприладів, а також недотримання правил  пожежної  безпеки  під  час користування ними призводить до  пожеж.

 

Найчастіше пожежі  виникають  від короткого замкнення, перевантаження  електромережі,  утворення великих перехідних опорів, підключених  до електромережі і залишених без нагляду електроприладів (чайників, плиток, прасок).

 

У побутових умовах перевантаження  електромережі може трапитись при одночасному вмиканні в мережу багатьох  споживачів струму (праски, плитки, телевізора тощо). Причиною пожежі  може  бути слабкий контакт у з'єднанні проводів. Щоб не допустити  пожежі  від  короткого замикання, слід стежити за справністю проводки,  оберігати  від пошкоджень ізоляцію, своєчасно замінювати пошкоджену  проводку  новою. Не можна зав'язувати дріт вузлами, прибивати  їх  цвяхами,  або підвішувати на цвяхи. Категорично забороняється замість електричних запобіжників на щитках встановлювати "жучки".

Державний   пожежний   нагляд  Новоград-Волинського району  попереджає:

 • будьте обережні при влаштуванні та експлуатації електромереж і електроприладів, не прокладайте електромережі та не встановлюйте електровимикачі та електророзетки на горючих основах;
 • не  встановлюйте в запобіжники саморобні плавкі вставки "жучки" або  перемички - це загрожує пожежею;
 • не дозволяйте дітям без нагляду дорослих використовувати будь-які електроприлади;  
 • вмикайте електроприлади тільки вилкою з’єднувального шнура у справному стані;
 • не допускайте експлуатацію оголених електропроводів чи струмоведучих частин  електрообладнання; 
 • не ремонтуйте електроприлади та електромережу під напругою.
 • електронагрівальні    прилади потрібно встановлювати    на   жаростійких підставках;
 • не вмикайте в одну розетку одночасно декілька потужних споживачів струму;
 • не  залишати  без нагляду увімкнений телевізор та інші електронагрівальні прилади;
 • виходячи з дому, переконайтеся, чи не залишилися увімкнені світло або  електроприлади;
 • при виникненні пожежі викликати пожежно-рятувальну службу по телефону "101" та розпочати рятування людей та гасіння пожежі.

Новоград-Волинський райвідділ Управління
Держтехногенбезпеки у Житомирській області 

Розпочався опалювальний сезон, під час якого підвищується небезпека виникнення пожеж по причині недотримання правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації опалювальних печей.

Тільки протягом 2012 року на території міста і району виникло 160 пожеж, 25% від яких виникло від пічного опалення. Пожежами було завдано збитків громадянам близько 800 тис. грн., а що саме найгірше – у вогні гинули люди.
В зв’язку з цим нагадуємо Вам про  нескладні, але важливі вимоги пожежної безпеки у власних помешканнях.

Щоб уникнути лиха потрібно не залишати без догляду печі і грубки,що топляться, не використовувати для їх розпалювання легкозаймисті рідини, не дозволяти доглядати за печами малолітнім дітям.

Всі тріщини у швах  кладки можна швидко усунути промазкою та шабровкою за допомогою вогнетривкої глини. Лежаки і димарі необхідно побілити - на побіленому димарі зразу видно, де є тріщини, де проходить дим і можуть вилетіти іскри.

Особливу увагу треба приділити справності піддувок, пічних дверцят, душників,  вентиляції. При роботі печі на твердому паливі дверцята повинні бути герметичними. Перед дверцятами  грубки  або  печі на підлозі необхідно обов'язково прикріпити  металевий  лист розміром 50х70 сантиметрів - так буде безпечніше, коли з топливника випаде жарина.

Димовий канал повинен бути розділений жаростійкою цеглою від дерев’яного перекриття. Товщина розподілки повинна бути не менше, як 51 см у всі сторони. Не можна зберігати поряд з димарями та лежаками опалювальних печей горючі рідини та матеріали.

При експлуатації печей та грубок, навіть у великі морози, їх не слід перегрівати (перекалювати), краще протопити двічі на добу.    

Не слід сушити поблизу опалювальних приладів одяг, взуття, дрова. Шафи та інші меблі, що можуть загорітися, потрібно встановлювати не ближче одного метра від приладів опалення.

Іноді виникають пожежі через те, що господарі висипають попіл поблизу  будівель або ще гірше - в господарських приміщеннях. Адже в попелі  можуть залишитися тліючі жаринки, тому його рекомендують зберігати в металевому посуді або заливати водою і лише після цього висипати в ями подалік від будівлі.

Пам’ятайте, лихо приходить в ті оселі, де люди не дбають про пожежну  безпеку, а це призводить до пожежі та її трагічних наслідків.