Друк

#безбар’єрнісь: У ЖДУ імені Івана Франка відбувся Круглий стіл на тему «Війна та інвалідність»

.

Сьогодні, 10 липня, на базі Житомирського державного університету Імені Івана Франка відбувся круглий стіл з керівниками громадської організації осіб з інвалідністю (ГООІ) «Війна та інвалідність».

У заході взяли участь представники органів соціального захисту, управління юстиції, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, науковці та засоби масової інформації.

Організаторами заходу виступили Житомирське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю та Житомирський державний університет.

 

Керівник ЖОВ ФСЗОІ Ярослав Возний наголосив на важливості підтримки людей з інвалідністю, особливо тих, хто набув цей статус, захищаючи Україну.

«Ми повинні забезпечити належну підтримку нашим захисникам, які, боронячи нашу державу, стали людьми з інвалідністю. Їхній героїзм і жертовність вимагають від нас відповідних дій та допомоги», — зазначив Возний.

Ректорка університету імені Івана Франка Галина Киричук підкреслила важливість створення інклюзивного середовища в закладах освіти, що є важливим аспектом надання якісних освітніх послуг.

«Інклюзивне середовище в наших університетах та школах — це не лише вимога часу, але й обов’язок перед тими, хто потребує додаткової підтримки. Ми маємо забезпечити рівні можливості для всіх», — наголосила Галина Киричук.

Також під час круглого столу обговорювалися питання створення безбар’єрного середовища у місті, як фізичного, так і ментального. Представниця Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Житомирській обласній військовій адміністрації Неля Ковалюк акцентувала на людиноцентричних засадах політики безбар’єрності.

«Сьогодні наша політика у створенні безбар’єрності зосереджена на людиноцентричних засадах. Кожен українець має зрозуміти, що спочатку — людина, а лише потім — діагноз. Важливо, щоб люди з інвалідністю могли відчувати себе самодостатніми, щоб стали доступними місця праці, відпочинку та освіти», — підкреслила Неля Ковалюк.

Учасники також розглянули питання надання допомоги людям з інвалідністю, зокрема юридичні аспекти, а також обговорили питання працевлаштування ветеранів та їх адаптації у повсякденному житті.

Круглий стіл став важливим кроком у консолідації зусиль громадськості, влади та наукової спільноти задля підтримки осіб з інвалідністю та створення безбар’єрного середовища в Україні.

 

Інформація з сайту Житомирської ОВА