Друк

"Зроблено в Україні": підтримка малого та мікро бізнесу

.

Сьогодні, 03 липня, у Звягелі відбулось відкриття регіонального офісу підтримки малого та мікробізнесу "Зроблено в Україні".

 У заході взяли участь: заступник начальника Житомирської обласної адміністрації Костянтин Лопушанський, начальник Звягельської районної військової адміністрації Іван Туровський, перший заступник начальника Звягельської РВА Юрій Оханський, директорка Житомирського обласного центру зайнятості Галина Корінна, заступниця голови Звягельської міської ради Ірина Гудзь та директор Звягельської філії Житомирського обласного центру зайнятості Віктор Сербін.

Відкрила нараду Галина Корінна, яка розповіла, що просторів "Зроблено в Україні" на всю Житомирську область вже два. Перший відкрили в Житомирі в червні цього року, а другий – сьогодні у Звягелі.

"Відкриття цього офісу означає, що відтепер кожен підприємець або ж людина, яка планує вести підприємницьку діяльність, зможе отримати тут кваліфіковану й професійну консультацію щодо розвитку власного бізнесу. Відвідувачі офісу отримають тут вичерпну інформацію про всі державні та регіональні програми, які підтримують бізнес. Фахівці не лише консультуватимуть, а й допомагатимуть практично. Зокрема, зможуть допомогти у написанні бізнес-планів та оформленні документів для участі у грантових програмах", - зазначила Галина Корінна.

Костянтин Лопушанський підкреслив: "Війну може виграти лише країна з міцною економікою. Нині ми вживаємо заходів, аби бізнес розвивався, а вітчизняні виробники представлялися за кордоном і на батьківщині мали попит. Я радий, що ми розпочали проєкт з відкриття таких офісів, адже тут ви отримаєте фахову допомогу у втіленні бізнес-ідей абсолютно безкоштовно. Тут кожен отримає відповіді на свої запитання. Не треба боятися - держава зацікавлена у відкритті нового та зміцненні економіки. Запрошуємо усіх бажаючих долучитися до цього проєкту."

Далі виступала Марія Максименко, директорка меблевої фабрики ТОВ "Гарант Експорт". Вона поділилася досвідом, реальним кейсом від представника бізнесу, як саме брати участь у програмах та отримувати гранти. За грантові кошти вони закупили обладнання, яке покращило роботу підприємства, якість виробів та швидкість доставки.

"Це дуже чудово, що навіть у ці темні часи для нашої держави ми все ж таки отримуємо підтримку, гранти та маємо змогу розвиватися", - подякувала пані Марія.

Важливо: фабрика має досвід в облаштуванні робочого місця для людини з інвалідністю. Ця людина повернулася з фронту, й на підприємстві спеціально для неї створили комфортні умови для роботи. Дуже свідоме рішення, адже дбати про ветеранів, підтримувати їх і максимально допомагати - це позиція найкращих.

"Забезпечення безбар'єрності - це важливо. Пишаємося, що маємо свідомий бізнес, керівники якого створюють для ветеранів гарні умови. Маю зазначити, що фабрика також активно влаштовує на роботу внутрішньо переміщених осіб. Ми плідно співпрацюємо, і я пишаюсь такою позицією бізнесу", - додав Віктор Сербін.

Олена Гусєва, дружина ветерана війни, розповіла про свій досвід у отриманні мікрогрантів. Родина володіє клінікою "Центр здорового хребта". За отримані кошти вони придбали нове обладнання, яке покращило роботу закладу, якість послуг та швидкість надання допомоги.

Спочатку процес отримання гранту здався їй складним, адже все було новим та незвичним. Проте фахівець центру зайнятості надавав вичерпну інформацію та підтримку протягом усього шляху. Завдяки цьому клініка змогла отримати грант, який став для них цінним ресурсом.

Наразі "Центр здорового хребта" володіє унікальним для району обладнанням для лікування опорно-рухового апарату. Також було створено два робочих місця, заповнення яких відбулося за допомогою центру зайнятості.

Виступав також ветеран війни та переселенець Богдан. Він брав участь у бойових діях з 2017 до 2023 року та має інвалідність. Богдан подякував за гостинність місту Звягель, де він зараз проживає, та за допомогу у відкритті власної справи, яку надав центр зайнятості.

Під час війни він зрозумів, наскільки перспективною може бути робота дронів в цивільному житті, і вирішив розпочати власний бізнес, впровадивши використання дронів у аграрній сфері. Наразі його справа успішно розвивається, і він має багато планів на майбутнє.

Отримавши поранення на війні, способам адаптації обрав бізнес та підтримку економіки. Позиція гідна поваги та наслідування.

Іван Туровський, начальник Звягельської військової адміністрації, висловив подяку за можливість відкрити такий простір у Звягельському районі. "Це чудова можливість для нашого району розвиватися та підтримувати бізнес, ветеранів та внутрішньо переміщених осіб", - зазначив він. Також підкреслив, що багато переселенців прагнуть розвиватися та знайти роботу, і допомога центру зайнятості у цьому питанні є дуже важливою. Він подякував Віктору Сербіну та всьому колективу служби зайнятості за плідну роботу та активну громадянську позицію.

"Ми всі можемо сподіватися лише на себе, адже в країні йде війна, і потрібно підтримувати економіку, розвиватися самостійно та допомагати іншим - це важливо і це наше майбутнє", - підсумував Іван Туровський.

Під час заходу також обговорили реалізацію проєкту суспільно корисних робіт при центрі зайнятості. Цей проєкт набирає популярності та приносить користь як людям, так і громадам. Він дозволяє економити бюджетні кошти та отримувати нові надходження.

Яскравим прикладом успішного впровадження проєкту суспільно корисних робіт стала Ярунська громада Звягельського району. Вони одні з перших та найактивніших учасників цієї програми, надають роботу багатьом людям.

Голова Ярунської громади Сергій Романюк зазначив: "Ми залучаємо людей до цієї програми та надаємо їм соціальний супровід, адже багато хто з них не має підтримки, більшість чоловіків пішли на фронт.

Внутрішньо переміщені жінки активно працюють за цією програмою, ми створили для них гарні умови, і я дякую за це центру зайнятості - за комунікацію та єдність".

Ірина Гудзь, заступниця голови Звягельської міської ради, розповіла про роботу міськради та плани на майбутнє, а також висловила подяку за відкриття цього простору в місті.

На завершення заходу відбулась важлива місія: передання маскувальних сіток для новоствореної бригади. Сітки були виготовлені безробітними громадянами Брониківської сільської ради з закуплених матеріалів депутата Брониківської сільської ради Олега Осіпчука.