Друк

#знаЇмо: Корисні напої для щоденного вживання

.

Вода – основа життя, адже людський організм на 75% складається з неї. Вона виконує ключові функції у нашому організмі: переміщує поживні речовини та виводить токсини з організму, а також регулює температуру тіла, особливо в спеку. Тому чиста вода без домішок має бути головним напоєм кожного дня.

Скільки води потрібно випивати? 

Рекомендації щодо споживання води різняться: від 1,5 літрів на день до 4% від ваги тіла. Це залежить від багатьох факторів, зокрема пору року, стан здоров’я, вік та рівень фізичної активності. Однак загальне правило залишається незмінним: вода має бути основним напоєм людини. 

Окрім води, існує кілька корисних напоїв, які можна включити до свого раціону: 

Трав’яні чаї. Від зеленого чаю до різноманітних трав’яних сумішей – вибір великий. Важливо лише враховувати властивості трав і потреби свого організму, адже деякі з них можуть бути небезпечними при щоденному вживанні. 

Морси зі свіжих ягід. Це корисна альтернатива компотам. Для приготування морсів ягідну макуху заливають кип’ятком, охолоджують і додають свіжий сік. Це дозволяє зберегти максимум корисних властивостей ягід. 

Узвар, тобто компот із сушених ягід і фруктів, зберігає корисні речовини набагато краще, ніж консервовані компоти. 

Натуральні соки. Хоча свіжовичавлені соки містять багато корисних речовин, вони також є концентрованими продуктами з високим вмістом цукру. Тому рекомендовано обмежувати їх споживання до 150 мл на день. Фруктові соки також містять кислоти, які можуть подразнювати слизову шлунка та руйнувати зубну емаль. Крім того, сік не містить клітковини, яка є важливою складовою рослинної їжі.

З сайту ЖОВА