Друк

Військовозобов’язані можуть оновити дані у ЦНАПах

.

18 травня набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку».

Згідно з підпунктом 1 пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, під час дії Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» від 24 лютого 2022 року №65/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» від 03 березня 2022 року №2105-IX, громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності Закону уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані у разі перебування на території України – шляхом прибуття самостійно до ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до ЦНАПу, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності). 

Спільно з Мінцифрою ЦНАПами області проведена вся необхідна робота щодо отримання та налаштування доступів для надання відповідної послуги. Також, до адміністраторів ЦНАПів була доведена «Інструкція по актуалізації даних військовозобов’язаного через ЦНАП». 

Усі ЦНАПи області  надають дані послуги з 18 травня 2024 року. 

Уточнення персональних даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів у ЦНАПах буде здійснюватися шляхом подання заявниками відповідних відомостей та/або документів у паперовій формі адміністратору ЦНАПу для формування заяви в електронній формі. 

За інформацією Міністерства оборони України  через застосунок Резерв+ свої дані оновили станом на сьогодні понад 1.1 млн військовозобов’язаних. Водночас через ЦНАП — майже 55 тисяч, а через ТЦК — близько 38 тисяч громадян.

З сайту ЖОВА