Друк

єЧерга: один мільйон перетинів кордону за онлайн-записом

.

Система єЧерга зареєструвала перший мільйон перетинів кордону транспортними засобами від грудня 2022 року.

Серед них – 921 400 перетинів вантажівками та майже 80 тисяч автобусами.
Найчастіше послугою користувалися українські перевізники, а також користувачі з Польщі, Молдови, Туреччини та Румунії.
Загалом у системі зареєстровано понад 100 тисяч користувачів з різних країн, а застосунок єЧерга завантажили понад 84 тисячі разів. Оператори лінії підтримки Укртрансбезпеки надали понад 125 тисяч консультацій щодо користування єЧергою.
Переваги використання єЧерги:
Прозоре рішення для перетину кордону, де кожен етап фіксується в електронній системі.
Відкритий доступ до статистики щодо перетину кордону вантажівками та автобусами.
Можливість для водіїв записуватися в електронну чергу та отримувати інформацію про час перетину кордону або стежити за проходженням черги через застосунок або сайт echerha.gov.ua.
Постійне вдосконалення послуги на основі зворотного зв’язку від перевізників.
Проєкт TAPAS підтримав розроблення програмного забезпечення веб- та мобільної версій системи єЧерга, встановлення зовнішніх камер на пункті пропуску «Ягодин-Дорогуськ» для ідентифікації номерних знаків та реєстрації транспортних засобів, які виїжджають з України. Камери інтегровані із системою для автоматичної перевірки і зміни статусу черги в режимі реального часу.
Проєкт «Електронна черга перетину кордону» реалізується Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України у співпраці з Міністерство цифрової трансформації України, Укртрансбезпека, Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, Державна митна служба України та Державна прикордонна служба України за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS». Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.
USAID Ukraine – USAID Україна
British Embassy Kyiv
Eurasia Foundation