Друк

#ДоступнеПротезуванння: Руйнуємо міфи про протезування!

.

Один із найбільш поширених міфів – отримати протез можливо лише за власні кошти. Насправді реальність – протилежна.

 

Протезування в Україні безоплатне і кожна людина, яка потребує забезпечення протезом може розраховувати на підтримку держави. Йдеться як про військових, ветеранів, цивільних, що постраждали внаслідок бойових дій, так і про всіх українців, яким потрібен протез.

 

Важливо, що для реалізації цієї послуги наявні кошти державного бюджету. Так, за інформацією Міністерства соціальної політики України, на 2023 рік було виділено 2,7 млрд гривень, а на 2024 рік – в проєкті Держбюджету передбачено збільшення цієї суми до 4,2 млрд гривень.

 

Для оплати вартості протеза держава визначила граничну ціну, яку відшкодовує виробнику, тобто протезному підприємству. Сягати ця сума може до 2 млн гривень. Окрім цього, державою гарантується відшкодування вартості якісного обслуговування та ремонту протезних виробів.

 

Державна програма передбачає як безоплатне первинне протезування, так і вторинне, тобто заміну протезу на інший, після закінчення строку його експлуатації.

 

Відповідаючи наперед на запитання: “Чому ж постійно з’являються збори коштів на протези, якщо є можливість безоплатного?”. Розуміємо, що причин насправді декілька. Одна з них – потреба пацієнтів у спеціалізованих протезах, які не покриваються державною програмою (наприклад, для плавання). Це, звичайно, ж не означає, що протези, які виготовляють в Україні гірші чи не є високоякісними. Проте, якщо, наприклад, людина хоче брати участь у бігових марафонах, то для цього вона потребує окремого протезу. Вони поки що державою покриваються лише для військових, що професійно займаються відповідним видом спорту. Інша причина – необізнаність людини, що вперше потребує протезування, щодо існування державної програми.

 

Нагадаємо, щоб отримати протез, – необхідно подати заяву із відповідними документами до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Це можна зробити через соціального працівника у лікарні, у центрі надання адмінпослуг чи через електронний кабінет особи з інвалідністю. На підставі поданої заяви формується направлення, з яким можна звернутися до протезного підприємства щодо виготовлення протезу.

 

Детальніше за посиланням.

 

 Інформація з сайту Житомирської ОВА