Друк

На Житомирщині стартує пілотний проєкт в рамках реалізації «Концепції системи забезпечення безпеки в закладах освіти»

.

Сьогодні, 18 вересня, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко, його заступник Юрій Денисовець, заступник голови Житомирської обласної ради  Володимир Ширма та народний депутат України Богдан Кицак

зустрілися із радницею-уповноваженою Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольгою Будник, радницею Міністра освіти і науки України Оксаною Савицькою, проєктною спеціалісткою штаб-квартири ЮНЕСКО Паулою Кленер. Також до зустрічі долучилися представники силових структур області та керівники структурних підрозділів Житомирської ОВА.

 

На Житомирщині стартує пілотний проєкт в рамках реалізації «Концепції системи забезпечення безпеки в закладах освіти». Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Житомирська область приділяє особливу увагу питанням безпеки дітей та має різноплановий досвід.

 

Метою проєкту є  зменшення негативних наслідків війни для психічного здоров’я українських дітей та доступ до освіти шляхом трансформації політики у сфері психологічного супроводу під час освітнього процесу та інфраструктурного оснащення. Він розроблений завдяки підтримці ЮНЕСКО, Міністерства освіти у партнерстві з МВС та Фондом Президента з підтримки освіти, науки та спорту та за фінансової підтримки Уряду Японії.

 

Проєкт ґрунтується на досвіді ЮНЕСКО в галузі освіти в умовах надзвичайних ситуацій, технічній експертизі щодо зміцнення системи освіти. Також він є частиною Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, яку очолює Олена Зеленська.

 

З лютого 2022 року в Житомирській області вже вдалося більше ніж втричі збільшити кількість облаштованих укриттів в закладах освіти. В цьому році коштом обласного бюджету буде завершено ремонт ще 9 укриттів в закладах освіти. Наразі Житомирщина створила доступ до очного навчання для 97 % учнів.

“Ми активно залучаємо до облаштування укриттів також благодійні та міжнародні організації. Разом з Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ ми привели до ладу 9 укриттів в різних громадах області. Обсяг фінансування з боку наших міжнародних партнерів становить близько 60 млн грн”, — зазначив Віталій Бунечко.

Усі роботи, які пов’язані з безпекою учнів, реалізуються у тісній співпраці з представниками Національної поліції, рятувальниками ДСНС.

 

А результати реалізації пілотного проєкту «Концепції системи забезпечення безпеки в закладах освіти» на Житомирщині сприятимуть його розширенню у кожному регіоні країни!

 Інформація з сайту Житомирської ОВА