Друк

Безпечні налаштування браузерів. Рекомендації від проєкту Dovidka.info

.

Підтримувати браузери у робочому стані – це своєчасно оновлювати їх, як і решту інстальованих на пристрої програм та саму операційну систему. А ще – завантажувати їх лише з офіційних сайтів і використовувати лише мінімум розширень до них.

 Ось показники, які потрібно налаштувати у ваших браузерах: 

Сhrome 

У меню “Налаштування”: 

Конфіденційність та безпека – Безпека – Безпечний перегляд – Покращений захист. 

Конфіденційність та безпека – Безпека – Додатково – Завжди використовувати безпечне з’єднання. 

Завантажені файли – Завжди вказувати місце для завантаження. 

Firefox 

У меню “Налаштування”: 

Файли і програми – Завжди запитувати, де зберегти файли. 

Приватність браузера – Безпека – Блокувати небезпечний і шахрайський вміст. 

Приватність браузера – Безпека – Увімкнути HTTPS-режим у всіх вікнах. 

Opera 

У меню “Налаштування”: 

Конфіденційність і безпека – Безпека – Увімкнути захист від шкідливих сайтів та завжди використовувати безпечні з’єднання. 

Завантаження – Запитувати папку збереження перед завантаженням. 

Tor 

У меню “Налаштування”: 

Конфіденційність і захист – Захист – Рівень безпеки – Високий 

Конфіденційність і захист – Захист – Підроблений вміст та захист від шкідливих програм – Блокувати небезпечний та обманний вміст 

Конфіденційність і захист – Захист – Сертифікати – Запитувати у OCSP-серверів підтвердження поточного статусу сертифікатів. 

Конфіденційність і захист – Захист – Режим “Тільки HTTPS”. 

Основні – Файли та програми – Завжди видавати запит на збереження файлів. 

Як безпечно завантажувати й використовувати застосунки та файли? 

Кіберзлочинці постійно вигадують нові способи для обману користувачів через шкідливі застосунки та програми. Завантажити безкоштовний фільм, гру чи музику – завжди ризик інфікування шкідливим програмним забезпеченням. А мета зловмисників – отримати доступ до вашої особистої інформації. 

Для безпеки ваших даних і пристроїв дотримуйтесь таких правил завантаження застосунків і файлів: 

Використовуйте лише ліцензійне програмне забезпечення із перевірених джерел (магазинів Play Market, App Gallery, App Store і Google Play чи офіційних сайтів-розробників). Звертайте увагу на те, хто опублікував додаток, адже деякі магазини мають сумнівні копії популярних додатків. Російські віруси нині часто поширюються через “піратські” програми. 

Не завантажуйте файлів і застосунків із невідомих джерел (сумнівні сайти, сторінки й канали в соцмережах, невідомі відправники). 

потенційно небезпечні розширення файлів: .exe, .bin, .ini, .iso, .dll, .com, .sys, .bat, .js, .apk; 

потенційно безпечні розширення файлів: .docx, .zip, .rar, .pdf. 

Встановили файл – перевірте його за допомогою антивіруса. Але нове шкідливе програмне забезпечення або код можуть бути визначеними тільки антивірусом, який регулярно оновлюється. 

Якщо не можете придбати платну версію програми, знайдіть безкоштовний аналог, але не завантажуйте зламаних версій платних програм: зазвичай вони містять шкідливий програмний код. 

Оберіть заборону встановлення застосунків з неперевірених джерел та автоматичного завантаження файлів, а для браузера – функцію “щоразу запитувати про місце зберігання файла перед завантаженням”. Якщо випадково перейдете за посиланням, яке автоматично розпочинає процес завантаження, він не розпочнеться, поки ви не підтвердите це. 

Уникайте використання застосунків російських розробників: ВК, Одноклассники, Яндекс.Браузер, 1С, Mail.ru та інші – росіяни можуть їх відслідковувати. Перед завантаженням обов’язково перевіряйте інформацію про те, хто розробник та власник застосунка, чи не заборонений він в Україні. 

Контролюйте дозволи, які запитує програма під час встановлення. Не всім застосункам для нормальної роботи необхідний доступ до вашої геолокації чи персональної інформації. 

Оновіть застосунки у своєму смартфоні та програмне забезпечення на компʼютері. Це необхідно, адже розробники постійно працюють над покращенням своїх безпекових протоколів.

З сайту ЖОВА