Друк

Нарада щодо питання оформлення пенсій з втрати годувальника сім’ями зниклих безвісти та процедури їх оформлення

.

На жаль, деякі члени сімей зниклих безвісти не знають про свої права на оформлення пенсій, а ті, котрі знають, мають певні труднощі. Аби розібратись з усіма запитаннями, зібрались разом з представниками від кожної громади, ГУ Пенсійного фонду України та ТЦК та СП.

 Заступник начальника районної військової адміністрації Олег Зубовський розпочав нараду та представив учасників, серед них: регіональна координаторка представництва Офісу Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин Валентина Волкова, спеціаліст РТЦК та СП Аліна Кондратюк, заступник начальника управління соціального захисту населення РВА Наталія Максимчук, начальники, представники відділів обслуговування громадян (сервісних центрів) Пенсійного фонду м. Звягель, м. Баранівка.

У цій сфері родини зниклих мають дуже багато питань. Валентина Волкова склала перелік найчастіших запитань від родин та передала їх представнику пенсійного фонду аби почути відповіді.

Начальник відділу обслуговування громадян № 12 (сервісного центру управління, обслуговування громадян) головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Наталія Павлюк дала відповіді на всі питання. Головне з виступу: термін призначення пенсій в середньому складає 10 днів; сума виплат залежить від стажу та заробітної плати та ділиться на всіх членів сім'ї (неповнолітні діти, дружина/чоловік, діти, що навчаються до 23 років, інваліди з дитинства та не працездатні батьки).

Відмова може прийти у випадку не підтвердження родинних зв'язків.

Щодо отримання пільг: родини зниклих безвісти мають право на 50% знижки на комунальні послуги; основний документ – посвідчення, подати його можна в територіальних громадах, ЦНАПах та ГУ Пенсійного фонду.

«Якщо родич виключений з реєстру зниклих безвісти, ви зобов’язані надати відповідний документ про це до ГУ Пенсійного фонду для припинення виплат», - уточнила Наталія Павлюк.

Аліна Кондратюк говорила про свою роботу із родинами зниклих безвісти, їх сповіщення та консультацію щодо подальших дій для оформлення всіх виплат та документів. Вона запевнила, що ТЦК усім допомагає.

«Ви маєте бути готовими до роботи з родинами зниклих не тільки військовослужбовців, але й цивільних. В цьому вам теж допоможе Валентина Волкова. У нас багато ВПО, вони мають знати про свої права. Вважаю, що ми маємо бути готовими до всього, саме тому ми й проводимо такі наради, адже мешканці району потребують нашої підтримки», – зауважив Олег Зубовський.