Друк

Міжвідомча нарада щодо попередження насильства в сім'ї, жорстокого поводження з дітьми та суїцидальної поведінки серед неповнолітніх на території Новоград-Волинського району

.

13 січня 2022 року під керівництвом першого заступника голови Новоград-Волинської райдержадміністрації Івана Туровського відбулася міжвідомча нарада щодо попередження насильства в сім'ї, жорстокого поводження з дітьми та суїцидальної поведінки серед неповнолітніх на території Новоград-Волинського району за участю начальників служб у справах дітей міських, селищних, сільських рад, директорів центрів соціальних служб та соціальних фахівців, працівників служби у справах дітей Новоград-Волинської райдержадміністрації, представників поліції та прокуратури.
 
Під час наради було обговорено ряд питань, зокрема:
 
Роль прокурора у протидії насильства серед неповнолітніх. По даному питанню доповіла прокурор Новоград-Волинської окружної прокуратури Аліна Левицька.
 
За статистичними даними, кількість вчинення підлітками самогубств з кожним роком зростає.
 
Зазначається, що у соцмережах з'явилися так звані “групи смерті”, адміністратори яких у квестовій формі дають учасникам спільнот, переважно дітям, завдання, пов'язані з виконанням дій, які можуть спричинити шкоду здоров'ю, або взагалі позбавити життя.
 
Зокрема, як уточнюється, найбільша кількість груп смерті знаходиться у Телеграмі.
Для того, щоб дитина не потрапила у складні ситуації, які пов'язані з інтернет-спільнотами, які мають загрозу для її життя, її необхідно про це попередити.
 
Об'єктами таких груп стають діти і підлітки, які мають проблеми особистого характеру вдома, у школі; діти, у родинах яких немає здорових емоційних стосунків, і які від цього стають більш вразливими до негативних зовнішніх впливів, шукаючи розради в Інтернеті.
 
Для своєчасного виявлення дорослими проблемної ситуації, в якій дитину або підлітка зловмисники методично доводять до самогубства з використанням мережі Інтернет. Акцентується увага на тому, що попереджувальна робота в аналізованій сфері є достатньо специфічною і відносно новою для суб’єктів запобіжної діяльності.
 
Також батькам радять у разі використання дитиною смарт-пристроїв (планштеів або смартфонів) встановити на них так звані програми батьківського контролю, які часто мають функцію визначення місця знаходження дитини (її GPS-координати), можуть контролювати, які сайти дитина відвідує у Інтернеті. Доцільно при встановленні подібного роду застосунків звернутися по допомогу до людини, яка розуміється на цих програмах.
 
Крім того, батькам необхідно цікавитися, хто є друзями їх дітей в Інтернет мережі та які реальні друзі, а також дорослі повинні регламентувати час проведення дитини у мережі в залежності від її віку. Маленьким дітям давати телефон по годинам, а дорослим пропонувати хоча б один день на тиждень відмовитись від онлайн-життя.
 
Кожен повинен пам'ятати, що такий контроль дитини — це не прояв недовіри до неї, а можливість вчасно передбачити та відвернути негативні наслідки.
 
Віктор Дейнека – завідувач сектору підтримки сім’ї та координації надання соціальних послуг управління соціального захисту населення Новоград-Волинської райдержадміністрації розповів про заходи щодо запобігання та протидії насильству в сім'ї в Новоград-Волинському районі.
 
По третьому питанню проінформувала присутніх інспектор сектору ювенальної превенції відділу превенції Новоград-Волинського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області Олена Кайданович щодо превентивних заходів попередження жорстокого поводження відносно дітей та суїцидальної поведінки серед неповнолітніх.
 
Крім того, у ході наради було розглянуто питання щодо психологічних аспектів суїцидальної поведінки серед підлітків. По даному питанню виступила директор центру соціальних служб Чижівської сільської ради Ольга Маюн.
 
Іван Туровський, підбивши підсумки наради, рекомендував учасникам наради забезпечити оперативне взаємоінформування між установами, структурними підрозділами, закладами щодо випадків домашнього насильства, жорстокого поводження, суїцидальної поведінки в дитячому та підлітковому середовищі на території Новоград-Волинського району, а також забезпечити залучення у діяльність щодо припинення насильства, жорстокого поводження у сім’ї та ефективне вжиття заходів органами опіки та піклування, представниками соціальної та педагогічної спільнот, представниками медичних служб, правоохоронними органами.
 
У разі виникнення питань або проблемних ситуацій з дітьми, просимо за детальною інформацією та консультацією звертатися до служби у справах дітей Новоград-Волинської районної державної адміністрації: м. Новоград-Волинський, вул. Шевченка, 16, каб.101 або за тел. 0976824937.
 
Довідково
На сайті Міністерства освіти і науки України можна знайти розділ «БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ» для підвищення рівня обізнаності батьків і педагогів bit.ly/3axYT62. Зокрема, розміщені поради для батьків щодо організації взаємодії «дитина-інтернет-мобільний зв'язок» від Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.