Друк

РІШЕННЯ РАЙОННОЇ КОМІСІЇ ТЕБ І НС (ПРОТОКОЛ №9 ВІД 28.04.2021 Р.)

.

28 квітня відбулося чергове засідання районної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під керівництвом голови райдержадміністрації В’ячеслава Авраменка за участю Новоград-Волинського міського голови Миколи Боровця, представників релігійних конфесій району.
На порядок денний виносилося питання щодо дотримання карантинних протиепідемічних заходів для «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення СОVID-19 на території району та контроль за їх дотриманням у період вихідних, святкових та поминальних днів.
 
За підсумками засідання члени комісії прийняли відповідні рішення, зокрема:
 
1. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (зі змінами від 21 квітня 2021 року № 405), продовжити на території району карантин до 30 червня 2021 року.
 
2. Міським, селищним і сільським радам району (за згодою), відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (із змінами), забезпечити впровадження обмежувальних протиепідемічних заходів на відповідній території, згідно до встановленого рівня епідеміологічної небезпеки (на період дії карантину).
 
3. Міським, селищним і сільським радам району (за згодою) через офіційні сайти забезпечити роз'яснювальну роботу та інформування населення, щодо запровадження рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України на території району і відповідній території на період вихідних, святкових та поминальних днів, а саме:
3.1. Рекомендувати проведення онлайн-богослужінь для вірян.
3.2. Збільшити кількість сесій благословення та зменшити їхню тривалість.
3.3. Зафіксувати вхідні двері/блоки на територію та у приміщення храмів у відкритому стані.
3.4. Перебувати в масках, як в середини приміщень, так і на вулиці, на подвір'ях, на території храмів.
3.5. Встановити обмеження на відвідування служби перед благословенням всередині храмів (одна людина на 4 м2).
3.6. Встановити заборону на здійснення обрядів, що передбачають фізичний контакт (напр. поцілунки святинь).
3.7. Забезпечити дотримання дистанції між прихожанами на вулиці – не менш ніж 1,5 метра.
3.8. Рекомендувати відвідувати обряд благословення та освячення їжі лише одній особі від домогосподарства, без сімейних відвідувань.
3.9. Людям похилого віку та з хронічними захворюваннями утриматися від відвідування храмів, краще освятити святковий кошик на свіжому повітрі біля церкви.
3.10. Утриматися від святкових відвідувань родичів та друзів, щоб не наражати одне одного на небезпеку.
 
4. Рекомендувати представникам релігійних конфесій району проведення богослужінь під час пасхального свята та поминальних днів з дотриманням карантинних вимог (термін - 01- 04 травня 2021 року, 08-10 травня 2021 року).