Друк

Інформаційна довідка про Звягельський район

АНІ ТА ПАНОВЕ!

Щиро вітаємо Вас на Звягельській землі!

Звягельський район – унікальний край, край гостинних і працьовитих людей. Він розташований на перехресті магістральних шляхів Центральної та Північної Європи, займає західну частину Житомирської області і лежить у межах Поліської низовини.

Це – благословенна земля. Ми пишаємося багатовіковими традиціями міжнаціональної злагоди та толерантності, самобутніми звичаями, які дбайливо примножуються нинішніми поколіннями краян.

Дивовижна краса Звягельщини… Це вона, щедра і барвиста, співуча і колосиста, вмита річковими хвилями, наповнена пташиним дзвінкоголоссям, спородила працьовитий і талановитий люд нашого краю, душа якого співає і грає дзвінко, розлого і ніжно, так, як велить йому навколишня краса і багатство рідного краю.

Це край талановитих митців. З берегів Случі, Церему і Тні полетіли у широкий світ вірші видатної землячки – поетеси Лесі Українки, набрали розвою таланти Тараса Шевченка, Олени Пчілки, Якова Стецюка, Юрія Ковальського, Валерія Дідуха. Невмирущими і позачасовими є діяння Володимира Литвина, Бориса Тарасюка, Степана Демʹянчука.

А ще Звягельська земля – край добрих господарів і успішних підприємців. Економіка району націлена на інноваційно–інвестиційну модель розвитку, співробітництво і розбудову транзитних мереж, оптимальне освоєння природних ресурсів, створення сучасної туристичної інфраструктури.

Щиро запрошуємо на Звягельщину!

Історія Звягельського краю

Без коріння саду не цвісти

Символіка району

Ємільчинщина

Баранівщина

Адміністративно-територіальні одиниці Звягельського району