Друк

Літературні події, 2016 рік, лютий

.

На абонементі районної бібліотеки для дорослих імені Лесі Українки оформлено «Літературний календар»: до 115-річчя від дня народження В.П. Підмогильного, українського письменника, перекладача «Полинова зоря Валер'яна Підмогильного», та до 145-річчя від дня народження Леся Семеновича Мартовича, українського письменника «Не для слави, а для людей».

Трагічно склалася доля Валер'яна Петровича Підмогильного (02 лютого 1901 р. - 03 листопада 1937 р.) - одного з найінтелігентніших українських письменників із доброю літературною школою. В архівах письменника зберігається невеличка автобіографічна замітка, в якій привертає увагу оцінка свого життя самим В. Підмогильним: «Очевидно, є люди, що своє життя можуть згадувати як суцільну смугу радості, є люди, життя яких насичене і радостями, і печалями. Можливо, ці люди найщасливіші, бо справжнє щастя може відчути той, хто зазнав горя». В історії радянської української літератури 20-30 х років минулого сторіччя творчість Валер'яна Петровича Підмогильного посідає почесне місце. Про це свідчать ті твори, які полишив нам В. Підмогильний і які написані протягом неповних сімнадцяти років.

На виставці, присвяченій В.П. Підмогильному, представлені твори такі, як: «Невеличка драма», «Місто», «Історія пані Ївги» т.і..

Лесь Семенович Мартович (12 лютого 1871 р. - 11 січня 1916 р.) один із кращих письменників-сатириків і гумористів в українській переджовтневій літературі. Він відгукувався своїми творами на важливі суспільні події, висвітлював їх із революційно-демократичних позицій, в інтересах сільської бідноти та наймитства.

Письменник піднімав гостро політичні, актуальні теми. Він безкомпромісно заперечував прогнилий буржуазно-поміщицький лад, зривав із нього фальшиві прикраси. Мартович говорив про себе, що пише «не для слави, але для людей». І люди відповіли і понині відповідають йому щирою любов'ю.

На виставці, присвяченій Л.С. Мартовичу, представлені твори такі, як: «За межу», «Твори», «Суеверие», «Вибране», «Подарок Стрибога», «Хитрый Панько и другие рассказы», «Вибрані твори» т.і..

Читачі також можуть ознайомитись з матеріалами про життя і творчість цих письменників, опублікованих у книгах та періодичних виданнях, які виписує наша бібліотека.

Матеріал підготувала
бібліотекар абонементу
Марія Бака