Друк

Шановні жителі та гості району!

.

Поряд з гострою епідеміологічною ситуацією, пов’язаною з загрозою поширення епідемії коронавірусу в районі, з потеплінням складається вкрай небезпечна пожежна обстановка. Головною причиною є несанкціоноване випалювання населенням сухої рослинності та її залишків.

Так, протягом останніх декількох днів внаслідок необережного поводження з вогнем сталося 28 пожеж, в тому числі:

 • 15.03.2020 року о 14 годині 50 хвилин сталася пожежа сухої трави в районі с. Броники. Вигоріло близько 4 га;
 • 16.03.20020 року о 16 годині 04 хвилини сталася пожежа сухої трави в районі с. Нова Романівка на площі близько 1,5 га;
 • 16.03.2020 року о 20 годині 58 хвилин сталося горіння сухої трави в районі с. Вершниця;
 • 17.03.2020 року о 14 годині 25 хвилин знову сталася пожежа від сухої трави та чагарників у районі с. Вершниця;
 • 18 березня виникло 3 пожежі: сухої трави о 15 годині 50 хвилин в с. Пилиповичі; о 16 годині 15 хвилин у дачному масиві «Чижівський» (згорів дачний будинок); о 20 годині 10 хвилин – горіння сухої трави та очерету в районі с. Немильня.

Основною причиною всіх цих пожеж стало небезпечне поводження з вогнем.

Районна державна адміністрація звертається до Вас, шановні жителі, з проханням негайно припинити випалювання сухої рослинності та її залишків як в межах, так і за межами населених пунктів.

Пам’ятайте, що несанкціоноване випалювання сухої рослинності та її залишків заборонено Законами України “Про тваринний світ”, "Про рослинний світ".

Кодексом України Про адміністративні правопорушення визначено такі покарання:

1. Стаття 77. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу:

 • на громадян від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 • на посадових осіб - від 15 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - тягнуть за собою накладення штрафу:

 • на громадян від 15 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 • на посадових осіб - від 35 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

2. Стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків.

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу:

 • на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 • на посадових осіб - від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу:

 • на громадян від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 • на посадових осіб - від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Крім того: Кримінальний кодекс України статтею 245. Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу визначає:

1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Районна державна адміністрація звертається, також, до правоохоронних органів, керівників лісогосподарських підприємств, посадових осіб користувачів мисливських угідь, уповноважених на охорону державного мисливського фонду, громадських інспекторів з охорони довкілля, громадських інспекторів сільського господарства з проханням активізувати роботу щодо виявлення та притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства України щодо несанкціонованого випалювання сухої рослинності та її залишків на території району.

З повагою:

Голова державної Адміністрації Сергій ЛИТВИНЧУК.